#громадськемісце Польща, Румунія й Латвія «глибоко стурбовані» гібридними операціями РФ в країнах НАТО #крим #krym #crimea #крым

Зловмисна гібридна діяльність Росії в країнах НАТО викликає глибоке занепокоєння, наголосили президенти Румунії, Польщі й Латвії йдеться у заяві, оприлюдненій 11 червня під час зустрічі країн-учасниць «Бухарестської дев’ятки» (B9) в Ризі. Головами саміту є президенти Румунії Клаус Йоганніс, Польщі Анджей Дуда і Латвії Едгарс Рінкевичс.

Як йдеться в заяві, Російська Федерація використовує тактику, починаючи від диверсій і кібератак до нелегальної міграції, щоб дестабілізувати країни Альянсу.

«Росія є і залишатиметься найбільш значною і прямою загрозою безпеці Альянсу. Ми працюватимемо над всеохопною стратегією протистояння, стримування і протидії Росії, в тому числі шляхом обмеження її можливостей відновити свою армію і здатність створювати загрози», – йдеться в заяві.

Президенти також наголосили, що планують і далі рішуче підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно, щоб Україна перемогла».

«Ми очікуємо, що рішення Вашингтонського саміту сприятимуть повній взаємодії України з НАТО і побудують відчутний міст для її членства в Альянсі», – заявили троє президентів на зустрічі в Ризі, що проходить перед липневим самітом НАТО у Вашингтоні.

Спецслужби кількох країн Заходу заявляли, що Росія організувала кілька підпалів цивільних об’єктів у Європі, щоби вплинути на постачання зброї Україні. Кампанією з підриву військової підтримки Києва з боку їхніх союзників керує військова розвідка ГРУ, стверджується в матеріалі газети The New York Times.

Наприкінці травня в Польщі заарештували дев’ять осіб за підозрою у скоєнні диверсій на замовлення російських спецслужб. Москва звинувачення заперечує.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО