#громадськемісце Після ураження кораблів Росія патрулює Чорне море підводними човнами – Сили оборони Півдня #крим #krym #crimea #крым

Після ураження кораблів Росія патрулює Чорне море підводними човнами – Сили оборони Півдня

Після ураження українськими Силами оборони декількох десятків російських кораблів РФ почала залучати до патрулювання Чорного моря підводні човни, розповів в ефірі телемарафону голова Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

«У Чорному морі тепер вони (сили РФ – ред.) виконують завдання підводними човнами. У них уже сформувалася практика, коли зранку ці підводні човни змінюють один одного. В Азово-Чорноморському регіоні у них чотири підводних човни, з яких три – є носіями крилатих ракет. Два підводні човни періодично виходять в море», – розповів він.

За словами Плетенгчука, росіяни вирішили, що у Азовському морі безпечніше, і зараз намагаються організувати там навчальний процес для своїх кораблів.

Зокрема, наразі у Азовському морі перебуває три великі десантні кораблі РФ і ще три малі ракетні кораблі проєкту «Буян-М». Ці кораблі, каже Плетенчук, «здійснили перехід із пункту базування у Новоросійську».

«Для захисту своїх кораблів у Азовському морі від українських дронів росіяни будують споруди у вигляді барж і фонових загороджень», – розповів Плетенчук.

Росія станом на ранок 10 червня тримає у Чорному й Азовському морях дев’ять своїх кораблів, зокрема носії крилатих ракет, повідомили у ВМС ЗСУ.

6 червня у ГУР повідомили, що спецпідрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України завдав успішного удару по російському рейдовому буксиру біля берегів Криму. Як заявили у розвідці, був знищений корабель проєкту 498 «Сатурн» або «Протей».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ДЖЕРЕЛО