#громадськемісце Чергові ялтинські афери “гаманця” кремлівського диктатора #крим #krym #crimea #крым

Ми багаторазово описували злочинні кримські операції путінського “довіреного олігарха”, Аркадія Ротенберга, включаючи багатомільярдні “інфраструктурні” афери зі структурами “Регіональна будівельна компанія”, “ВАД” та “Мостотрест”. Ми писали, що Ротенберг міг сховати від санкцій активи на мільярди у Франції та Монако, записавши їх на свою співмешканку, громадянку Латвії Марію Бородунову та її дітей.
Втім, частину коштів Роттенберг вирішив “освоїти” і в окупованому Криму з огляду на свої нинішні можливості практично необмеженого злочинного доступу до земельних ресурсів півострова. Це стало відомим, оскільки, продовжуючи описувати “досягнення” так званого “Петербурзького міжнародного економічного форуму”, “кримський офіціоз” проговорився про ще один “лакшері-прожект” олігарха на Південному березі Криму.
Йдеться про забудову щонайменше 16 гектарів за 11 мільярдів рублів біля “Ластівчиного гнізда” в Гаспрі за такою собі “угодою про наміри” між акціонерним банком “Росія” та “зареєстрованою” на окупованому півострові “керівною компанією” “Візант Груп”, з бенефіціаром Роттенбергом, та “генеральним директором” Неллі Шатовою з Кабардино-Балкарії.
Зазначимо, що землі навколо “Ластівчиного гнізда” належать захопленому у 2014 році санаторію Державної митної служби України “Перлина”, і забудова проходитиме явно на них. При цьому і до “Петербурзького форуму” “Візант Груп” анонсувала будівництво до кінця 2026 року такого собі “п’ятизіркового готелю на 180 номерів і чотиризіркового – на 140 номерів”, що збігається з нинішнім анонсом.
Зазначимо, що раніше, шість років тому, захоплену територію “Перлини”, яку в 2014 році окупанти передали злочинному “державному уітарному підприємству” від клану Сергія Аксьонова “Сонячна Таврика”, намагалася забудувати фірма від колишнього командувача ракетними військами та артилерією агресора Володимира Зарицького.
Здавалося б, що цей “ласий шматок” виявився не по зубах клану генерал-полковника, і тепер на ньому має намір “знімати вершки” Аркадій Роттенберг, але не все так просто. Це не перший “люксовий готель” для “солідних панів” на вкрадених землях, переданих Роттенбергу через кримських колаборантів.
Та сама “Візант Груп” хвалиться, що у 2018 році “отримала в управління” п’ять кримських санаторіїв, причому деталі цієї афери не уточнюються, йдеться про захоплені з 2014 року об’єкти “Дюльбер”, “Ай-Петрі”, “Місхор” та “Морський прибій”, причому передали ці здравниці, з реальними власниками у вигляді “Укрпрофоздоровниці” та Верховної Ради України, саме компанії того самого Володимира Зарицького.
Таким чином, цей генерал став прикриттям та прокладкою для передачі викрадених об’єктів саме клану Роттенберга та його “Візант Груп”. Також “Візант Груп” котролює бутік-готель “Dача Рахманінов” розташований прямо на території Місхорського парку, в будівлі самої дачі “Місхор”, а також готель “Родня” в Кореїзі, який раніше називався “Багатель”, з формальним “засновником” з 2012 року у вигляді Павла Камеліна, який “перереєструвався” і в окупантів.
Зазначимо, що характерною специфікою цієї “готельної” структури Роттенберга є повна відсутність у менеджменті місцевих колаборантів; наприклад, “керівника юридичної служби” Ольгу Казакову олігарх перевів з “Газпром-нафти”.

ДЖЕРЕЛО